
Vintage Tapestry 4 x 5.6, Adorned Elephant Pictorial
| Construction Technique | |
| Materials | Wool |
| Origin | Belgium |
| Size (ft/inches) | 4' 3" x 5' 6" |
| Pile Height | 1/8" |
| Color(s) | Multicolor | |
| Age | 1980s |
| Collection | Tapestry |
| SKU | 2308L079 |
| Rug Number | FOS1508-JM? |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Construction Technique | |
| Materials | Wool |
| Origin | Belgium |
| Size (ft/inches) | 4' 3" x 5' 6" |
| Pile Height | 1/8" |
| Color(s) | Multicolor | |
| Age | 1980s |
| Collection | Tapestry |
| SKU | 2308L079 |
| Rug Number | FOS1508-JM? |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |























