Belgium Power Loomed Runner Rug 2x9, Vintage Wool Rug for Hallway 2 x 9 ft, Red, Caucasian Persian Design, 9ft Runner

Belgium Power Loomed Runner Rug 2x9, Vintage Wool Rug for Hallway 2 x 9 ft, Red, Caucasian Persian Design, 9ft Runner
| Construction Technique | Power-Loomed |
| Materials | Wool |
| Origin | Belgium |
| Size (ft/inches) | 2' 3" x 8' 10" |
| Pile Height | 1/3" |
| Color(s) | Red, Black | Cream, Light Blue |
| Age | 1970s |
| Collection | Oriental |
| SKU | 2308L073 |
| Rug Number | ALI808-KHR-FOLD |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |
Original: $660.00
-65%$660.00
$231.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Construction Technique | Power-Loomed |
| Materials | Wool |
| Origin | Belgium |
| Size (ft/inches) | 2' 3" x 8' 10" |
| Pile Height | 1/3" |
| Color(s) | Red, Black | Cream, Light Blue |
| Age | 1970s |
| Collection | Oriental |
| SKU | 2308L073 |
| Rug Number | ALI808-KHR-FOLD |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |





















