
Vintage Table Runner 1.5 x 7.5, Floral
| Construction Technique | Loomed |
| Materials | Wool |
| Origin | China |
| Size (ft/inches) | 1' 5" x 7' 5" |
| Pile Height | 1/3" |
| Color(s) | Multicolor | |
| Age | 1980s |
| Collection | Floral |
| SKU | 2403L025 |
| Rug Number | TS1253-KHR |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Construction Technique | Loomed |
| Materials | Wool |
| Origin | China |
| Size (ft/inches) | 1' 5" x 7' 5" |
| Pile Height | 1/3" |
| Color(s) | Multicolor | |
| Age | 1980s |
| Collection | Floral |
| SKU | 2403L025 |
| Rug Number | TS1253-KHR |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |























