Vintage Stark Carpet 7x10, Ivory and Green, European Aubusson Design, Allover Pattern, Stark Rug

Vintage Stark Carpet 7x10, Ivory and Green, European Aubusson Design, Allover Pattern, Stark Rug
| Construction Technique | Power-Loomed |
| Materials | Wool |
| Origin | USA |
| Size (ft/inches) | 7' 2" x 10' |
| Pile Height | 1/4" |
| Color(s) | Ivory/Cream, Green | |
| Age | 1980s |
| Collection | Floral |
| SKU | 2307L117 |
| Rug Number | FOS2507-CHA |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Construction Technique | Power-Loomed |
| Materials | Wool |
| Origin | USA |
| Size (ft/inches) | 7' 2" x 10' |
| Pile Height | 1/4" |
| Color(s) | Ivory/Cream, Green | |
| Age | 1980s |
| Collection | Floral |
| SKU | 2307L117 |
| Rug Number | FOS2507-CHA |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |























