
1 / 12
Vintage Rya Shag Rug 5.5 x 7.7
A Lovely Vintage Wool Shag Rya Area Rug. A great way to transform any space.
| Construction Technique | |
| Materials | Wool |
| Origin | USA |
| Size (ft/inches) | 5' 5" x 7' 7" |
| Pile Height | 1/2" |
| Color(s) | Multicolor | |
| Age | 1970s |
| Collection | Shag Rya |
| SKU | 2312L077 |
| Rug Number | ROB3506-JM-ROLL |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |
$910.00
Original: $2,600.00
-65%Vintage Rya Shag Rug 5.5 x 7.7—
$2,600.00
$910.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A Lovely Vintage Wool Shag Rya Area Rug. A great way to transform any space.
| Construction Technique | |
| Materials | Wool |
| Origin | USA |
| Size (ft/inches) | 5' 5" x 7' 7" |
| Pile Height | 1/2" |
| Color(s) | Multicolor | |
| Age | 1970s |
| Collection | Shag Rya |
| SKU | 2312L077 |
| Rug Number | ROB3506-JM-ROLL |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |























