Turkish Runner Rug 3x10, Pink and Navy Blue, Bohemian Runner for Hallway or Kitchen, Vintage, Geometric, Tribal

Turkish Runner Rug 3x10, Pink and Navy Blue, Bohemian Runner for Hallway or Kitchen, Vintage, Geometric, Tribal
| Construction Technique | Handmade Hand-Knotted |
| Materials | Wool |
| Origin | Turkey |
| Size (ft/inches) | 2' 9" x 10' 2" |
| Pile Height | 1/4" |
| Color(s) | Pink, Navy Blue | |
| Age | 1960s |
| Collection | Turkish |
| SKU | 2403L082 |
| Rug Number | JESS1803-JM-F |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |
Original: $1,260.00
-65%$1,260.00
$441.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Construction Technique | Handmade Hand-Knotted |
| Materials | Wool |
| Origin | Turkey |
| Size (ft/inches) | 2' 9" x 10' 2" |
| Pile Height | 1/4" |
| Color(s) | Pink, Navy Blue | |
| Age | 1960s |
| Collection | Turkish |
| SKU | 2403L082 |
| Rug Number | JESS1803-JM-F |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |























