
Traditional Rug 8x11, Martha Stewart Signature Collection
| Construction Technique | Power-Loomed |
| Materials | Nylon |
| Origin | USA |
| Size (ft/inches) | 7' 7" x 10' 9" |
| Pile Height | 1/3" |
| Color(s) | Gold, Beige, Burgundy | |
| Age | 2000s |
| Collection | Panel Design |
| SKU | 2406L049 |
| Rug Number | TED2256-HA |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |
Original: $1,500.00
-65%$1,500.00
$525.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Construction Technique | Power-Loomed |
| Materials | Nylon |
| Origin | USA |
| Size (ft/inches) | 7' 7" x 10' 9" |
| Pile Height | 1/3" |
| Color(s) | Gold, Beige, Burgundy | |
| Age | 2000s |
| Collection | Panel Design |
| SKU | 2406L049 |
| Rug Number | TED2256-HA |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |























