
Square Tapestry 5x5, Wall Hanging, Human Pictorials, Court Jesters, Vintage
| Construction Technique | Power-Loomed |
| Materials | Wool |
| Origin | China |
| Size (ft/inches) | 5' 3" x 5' 4" |
| Pile Height | 1/8" (Flatweave) |
| Color(s) | Beige | Multicolor |
| Age | 2000s |
| Collection | |
| SKU | 2309L064 |
| Rug Number | NIN1359-KHR |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |
Original: $990.00
-65%$990.00
$346.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Construction Technique | Power-Loomed |
| Materials | Wool |
| Origin | China |
| Size (ft/inches) | 5' 3" x 5' 4" |
| Pile Height | 1/8" (Flatweave) |
| Color(s) | Beige | Multicolor |
| Age | 2000s |
| Collection | |
| SKU | 2309L064 |
| Rug Number | NIN1359-KHR |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |























