Small Shag Rug with Siamese Cat Pictorial, 2x3 ft Rug, Wool, Vintage, Danish Rya Shag Rug, Orange

Small Shag Rug with Siamese Cat Pictorial, 2x3 ft Rug, Wool, Vintage, Danish Rya Shag Rug, Orange
| Construction Technique | Rya |
| Materials | Wool |
| Origin | Denmark |
| Size (ft/inches) | 2' 4" x 3' |
| Pile Height | 1/2" |
| Color(s) | Orange | |
| Age | 1970s |
| Collection | Shag |
| SKU | 2307L181 |
| Rug Number | NIN1009-KHR |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |
Original: $750.00
-65%$750.00
$262.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Construction Technique | Rya |
| Materials | Wool |
| Origin | Denmark |
| Size (ft/inches) | 2' 4" x 3' |
| Pile Height | 1/2" |
| Color(s) | Orange | |
| Age | 1970s |
| Collection | Shag |
| SKU | 2307L181 |
| Rug Number | NIN1009-KHR |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |























