
Small Hooked Rug 2x3, Tibetan Tiger Design, Wool, Unique Hooked Rug, Vintage
| Construction Technique | Handmade Hand-Hooked |
| Materials | Wool |
| Origin | USA |
| Size (ft/inches) | 2' 1" x 3' 3" |
| Pile Height | 1/3" |
| Color(s) | Taupe, Orange, Black | |
| Age | 1970s |
| Collection | Tiger |
| SKU | 2304L092 |
| Rug Number | TS1259-KHR |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |
Original: $649.00
-65%$649.00
$227.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Construction Technique | Handmade Hand-Hooked |
| Materials | Wool |
| Origin | USA |
| Size (ft/inches) | 2' 1" x 3' 3" |
| Pile Height | 1/3" |
| Color(s) | Taupe, Orange, Black | |
| Age | 1970s |
| Collection | Tiger |
| SKU | 2304L092 |
| Rug Number | TS1259-KHR |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |























