Shag Rug 5x8, Off White and Black Modern Contemporary Shag Area Rug, Moroccan Style Rug 5 x 8 ft, Medium Sized Rug, nuLoom Rug

Shag Rug 5x8, Off White and Black Modern Contemporary Shag Area Rug, Moroccan Style Rug 5 x 8 ft, Medium Sized Rug, nuLoom Rug
| Construction Technique | Machine Made |
| Materials | Polypropylene |
| Origin | Turkey |
| Size (ft/inches) | 5' 3" x 7' 6" |
| Pile Height | 1/3" |
| Color(s) | Off-white, Black | |
| Age | 2000s |
| Collection | Shag |
| SKU | 2303L040 |
| Rug Number | ALI759-JM-ROLL |
| Condition/Notes | A beautiful vintage oriental rug in very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Good pile & fringes. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |
Original: $549.00
-65%$549.00
$192.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Construction Technique | Machine Made |
| Materials | Polypropylene |
| Origin | Turkey |
| Size (ft/inches) | 5' 3" x 7' 6" |
| Pile Height | 1/3" |
| Color(s) | Off-white, Black | |
| Age | 2000s |
| Collection | Shag |
| SKU | 2303L040 |
| Rug Number | ALI759-JM-ROLL |
| Condition/Notes | A beautiful vintage oriental rug in very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Good pile & fringes. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |























