Pakistani Peshawar Rug 3.6 x 5, Safavieh Wool Handmade Hand Knotted Vintage Rug, Panel Design Oriental Carpet, Pair C

Pakistani Peshawar Rug 3.6 x 5, Safavieh Wool Handmade Hand Knotted Vintage Rug, Panel Design Oriental Carpet, Pair C
| Construction Technique | Handmade Hand-Knotted |
| Materials | Wool |
| Origin | Pakistan |
| Size (ft/inches) | 3' 6" x 4' 10" |
| Pile Height | 1/3" |
| Color(s) | | |
| Age | 2000s |
| Collection | Safavieh |
| SKU | 2307L177 |
| Rug Number | NIN1259B-KHR |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |
Original: $899.00
-65%$899.00
$314.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Construction Technique | Handmade Hand-Knotted |
| Materials | Wool |
| Origin | Pakistan |
| Size (ft/inches) | 3' 6" x 4' 10" |
| Pile Height | 1/3" |
| Color(s) | | |
| Age | 2000s |
| Collection | Safavieh |
| SKU | 2307L177 |
| Rug Number | NIN1259B-KHR |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |























