
Pak Persian Rug 4x6, Floral Allover Vintage Oriental Carpet, Handmade Wool Rug
| Construction Technique | Handmade Hand-Knotted |
| Materials | Wool |
| Origin | India |
| Size (ft/inches) | 3' 10" x 6' 2" |
| Pile Height | 1/3" |
| Color(s) | | |
| Age | 2000s |
| Collection | Traditional |
| SKU | 2310L008 |
| Rug Number | NIN15010-KHR |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |
Original: $990.00
-65%$990.00
$346.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Construction Technique | Handmade Hand-Knotted |
| Materials | Wool |
| Origin | India |
| Size (ft/inches) | 3' 10" x 6' 2" |
| Pile Height | 1/3" |
| Color(s) | | |
| Age | 2000s |
| Collection | Traditional |
| SKU | 2310L008 |
| Rug Number | NIN15010-KHR |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |























