
Floral Oriental Rug 5x7, Turkish Power Loomed Carpet, Traditional Design
| Construction Technique | Power-Loomed |
| Materials | Polypropylene |
| Origin | Turkey |
| Size (ft/inches) | 5' 3" x 7' 3" |
| Pile Height | 1/4" |
| Color(s) | | |
| Age | 2000s |
| Collection | Floral Allover |
| SKU | 2307L008 |
| Rug Number | DEB209-KHR-ROLL |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |
Original: $425.00
-65%$425.00
$148.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Construction Technique | Power-Loomed |
| Materials | Polypropylene |
| Origin | Turkey |
| Size (ft/inches) | 5' 3" x 7' 3" |
| Pile Height | 1/4" |
| Color(s) | | |
| Age | 2000s |
| Collection | Floral Allover |
| SKU | 2307L008 |
| Rug Number | DEB209-KHR-ROLL |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |























