
European Rya Shag Rug 6.6 x 9.7, Beige, Fluffy Vintage Area Rug
| Construction Technique | |
| Materials | Wool |
| Origin | European |
| Size (ft/inches) | 6' 6" x 9' 7" |
| Pile Height | 1/3" |
| Color(s) | Beige | |
| Age | 1960s |
| Collection | European Rya Shag |
| SKU | 2402L082 |
| Rug Number | ROB1502-EV |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |
Original: $1,180.00
-65%$1,180.00
$413.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Construction Technique | |
| Materials | Wool |
| Origin | European |
| Size (ft/inches) | 6' 6" x 9' 7" |
| Pile Height | 1/3" |
| Color(s) | Beige | |
| Age | 1960s |
| Collection | European Rya Shag |
| SKU | 2402L082 |
| Rug Number | ROB1502-EV |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |























