
1 / 12
Colorful Shag Rug 8x10, Fuchsia and Multicolor
A Colorful Vintage Power-Loomed Wool Shag Area Rug. A great way to transform any space.
| Construction Technique | Power-Loomed |
| Materials | Wool |
| Origin | Turkey |
| Size (ft/inches) | 7' 10" x 9' 10" |
| Pile Height | 1/2" |
| Color(s) | Fuchsia, Multicolor | |
| Age | 2000s |
| Collection | Shag |
| SKU | 2310L032 |
| Rug Number | ROB2609-CHA |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |
$630.00
Original: $1,800.00
-65%Colorful Shag Rug 8x10, Fuchsia and Multicolor—
$1,800.00
$630.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A Colorful Vintage Power-Loomed Wool Shag Area Rug. A great way to transform any space.
| Construction Technique | Power-Loomed |
| Materials | Wool |
| Origin | Turkey |
| Size (ft/inches) | 7' 10" x 9' 10" |
| Pile Height | 1/2" |
| Color(s) | Fuchsia, Multicolor | |
| Age | 2000s |
| Collection | Shag |
| SKU | 2310L032 |
| Rug Number | ROB2609-CHA |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |























