Chinese Aubusson Runner Rug 2.4 x 11, Hand Tufted Beige Floral European Design Hallway Rug, Elegant Rug, Vintage Wool Rug 11ft Long

Chinese Aubusson Runner Rug 2.4 x 11, Hand Tufted Beige Floral European Design Hallway Rug, Elegant Rug, Vintage Wool Rug 11ft Long
| Construction Technique | Handmade Hand-Tufted |
| Materials | Wool |
| Origin | China |
| Size (ft/inches) | 2' 4" x 11' 1" |
| Pile Height | 1/3" |
| Color(s) | Beige | |
| Age | 1990s |
| Collection | Aubusson |
| SKU | 2304L058 |
| Rug Number | ROB1009-KHR-F |
| Condition/Notes | Good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Has some areas of low pile. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Construction Technique | Handmade Hand-Tufted |
| Materials | Wool |
| Origin | China |
| Size (ft/inches) | 2' 4" x 11' 1" |
| Pile Height | 1/3" |
| Color(s) | Beige | |
| Age | 1990s |
| Collection | Aubusson |
| SKU | 2304L058 |
| Rug Number | ROB1009-KHR-F |
| Condition/Notes | Good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Has some areas of low pile. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |























