Belgium Power Loomed Rug 8x11, Navajo Native American Design, Dark Red and Ivory, Tribal Rug, Bohemian Carpet

Belgium Power Loomed Rug 8x11, Navajo Native American Design, Dark Red and Ivory, Tribal Rug, Bohemian Carpet
| Construction Technique | Power-Loomed |
| Materials | Polypropylene |
| Origin | Belgium |
| Size (ft/inches) | 8' x 11' 2" |
| Pile Height | 1/3" |
| Color(s) | Dark Red, Ivory, Navy Blue | |
| Age | 2000s |
| Collection | Navajo |
| SKU | 2310L007 |
| Rug Number | ROB10010-CHA |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Construction Technique | Power-Loomed |
| Materials | Polypropylene |
| Origin | Belgium |
| Size (ft/inches) | 8' x 11' 2" |
| Pile Height | 1/3" |
| Color(s) | Dark Red, Ivory, Navy Blue | |
| Age | 2000s |
| Collection | Navajo |
| SKU | 2310L007 |
| Rug Number | ROB10010-CHA |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |























