
Aubusson Rug 9x12, French European Design, Floral, Elegant
| Construction Technique | Handmade Handwoven |
| Materials | Wool |
| Origin | China |
| Size (ft/inches) | 8' 10" x 12' |
| Pile Height | 1/8" (Flatweave) |
| Color(s) | Beige-Tan | |
| Age | 1980s |
| Collection | Aubusson |
| SKU | 2407L071 |
| Rug Number | MTM4507-JM |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |
Original: $3,150.00
-65%$3,150.00
$1,102.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Construction Technique | Handmade Handwoven |
| Materials | Wool |
| Origin | China |
| Size (ft/inches) | 8' 10" x 12' |
| Pile Height | 1/8" (Flatweave) |
| Color(s) | Beige-Tan | |
| Age | 1980s |
| Collection | Aubusson |
| SKU | 2407L071 |
| Rug Number | MTM4507-JM |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |























