4 x 6 Silk Carpet Red, Traditional Oriental Rug 4x6, Flower Vase Columns, Turkish Rug New, High Quality, Bamboo Silk, Area Rug

4 x 6 Silk Carpet Red, Traditional Oriental Rug 4x6, Flower Vase Columns, Turkish Rug New, High Quality, Bamboo Silk, Area Rug
| Construction Technique | Power-Loomed |
| Materials | Bamboo Silk |
| Origin | Turkey |
| Size (ft/inches) | 4' x 5' 11" |
| Pile Height | 3/8" |
| Color(s) | Red | Cream, Beige |
| Age | 2000s - Present |
| Collection | Luxurious |
| SKU | 2105L222 |
| Rug Number | SAL1204 |
| Condition/Notes | A beautiful, soft, new, and luxurious bamboo silk rug in mint condition. Ready to be enjoyed in your space. |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Construction Technique | Power-Loomed |
| Materials | Bamboo Silk |
| Origin | Turkey |
| Size (ft/inches) | 4' x 5' 11" |
| Pile Height | 3/8" |
| Color(s) | Red | Cream, Beige |
| Age | 2000s - Present |
| Collection | Luxurious |
| SKU | 2105L222 |
| Rug Number | SAL1204 |
| Condition/Notes | A beautiful, soft, new, and luxurious bamboo silk rug in mint condition. Ready to be enjoyed in your space. |























