
3X5 Vintage Handmade Tribal Wool Rug Balouchi Rug Afghan Rug Red Beige Blue Nice
| Construction Technique | Handmade Hand Knotted |
| Materials | Wool |
| Origin | Afghan |
| Size (ft/inches) | 3' x 4'4" |
| Pile Height | 3/8" |
| Color(s) | Red | Blue |
| Age | 1980s |
| Collection | Balouch |
| SKU | 2103J059 |
| Rug Number | 2103J059-EV |
| Condition/Notes | Beautiful Handmade rug with nice design and colors. Enhance beauty of any space with this beautiful rug. |
Original: $360.00
-65%$360.00
$126.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Construction Technique | Handmade Hand Knotted |
| Materials | Wool |
| Origin | Afghan |
| Size (ft/inches) | 3' x 4'4" |
| Pile Height | 3/8" |
| Color(s) | Red | Blue |
| Age | 1980s |
| Collection | Balouch |
| SKU | 2103J059 |
| Rug Number | 2103J059-EV |
| Condition/Notes | Beautiful Handmade rug with nice design and colors. Enhance beauty of any space with this beautiful rug. |























