
3'X 4'8" Vintage Handmade Tribal Wool Rug Balouchi Rug Afghan Rug Red Beige Blue
| Construction Technique | Handmade Hand Knotted |
| Materials | Wool |
| Origin | Afghan |
| Size (ft/inches) | 3' x 4'8" |
| Pile Height | 3/8" |
| Color(s) | Red | Blue |
| Age | 1980s |
| Collection | Balouch |
| SKU | 2103J029 |
| Rug Number | 2103J029-EV |
| Condition/Notes | Beautiful Handmade rug. Enhance the beauty of each space with this nice rug. |
Original: $295.00
-65%$295.00
$103.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Construction Technique | Handmade Hand Knotted |
| Materials | Wool |
| Origin | Afghan |
| Size (ft/inches) | 3' x 4'8" |
| Pile Height | 3/8" |
| Color(s) | Red | Blue |
| Age | 1980s |
| Collection | Balouch |
| SKU | 2103J029 |
| Rug Number | 2103J029-EV |
| Condition/Notes | Beautiful Handmade rug. Enhance the beauty of each space with this nice rug. |























