
3 X 4.5 Vintage Handmade Tribal Wool Rug Baluchi Rug Afghan Rug Red Blue Beige
| Construction Technique | Handmade Hand Knotted |
| Materials | Wool |
| Origin | Afghan |
| Size (ft/inches) | 3' x 4'5" |
| Pile Height | 3/8" |
| Color(s) | Beige | Blue |
| Age | 1980s |
| Collection | Baluch |
| SKU | 2103J080 |
| Rug Number | 2103J080-EV |
| Condition/Notes | Nice rug with a beautiful pattern. Enhance the beauty of any space. Offered here at affordable price. |
Original: $360.00
-65%$360.00
$126.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Construction Technique | Handmade Hand Knotted |
| Materials | Wool |
| Origin | Afghan |
| Size (ft/inches) | 3' x 4'5" |
| Pile Height | 3/8" |
| Color(s) | Beige | Blue |
| Age | 1980s |
| Collection | Baluch |
| SKU | 2103J080 |
| Rug Number | 2103J080-EV |
| Condition/Notes | Nice rug with a beautiful pattern. Enhance the beauty of any space. Offered here at affordable price. |























