21 ft Runner Rug Long Hallway Runner, 3 x 21 Corridor Rug, Peshawar Pak Persian Chobi Agra Rug, Maroon and Beige Large Flowers Wool Handmade

21 ft Runner Rug Long Hallway Runner, 3 x 21 Corridor Rug, Peshawar Pak Persian Chobi Agra Rug, Maroon and Beige Large Flowers Wool Handmade
| Construction Technique | Handmade Hand-Knotted |
| Materials | Wool |
| Origin | Pakistan |
| Size (ft/inches) | 2' 11" x 21' 3" |
| Pile Height | 1/4" |
| Color(s) | Maroon, Beige | |
| Age | 1980s |
| Collection | Peshawar Chobi |
| SKU | 2111L025 |
| Rug Number | ROB2000-JM |
| Condition/Notes | A beautiful vintage long oriental runner rug in very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Good pile & fringes. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |
Original: $2,685.00
-65%$2,685.00
$939.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Construction Technique | Handmade Hand-Knotted |
| Materials | Wool |
| Origin | Pakistan |
| Size (ft/inches) | 2' 11" x 21' 3" |
| Pile Height | 1/4" |
| Color(s) | Maroon, Beige | |
| Age | 1980s |
| Collection | Peshawar Chobi |
| SKU | 2111L025 |
| Rug Number | ROB2000-JM |
| Condition/Notes | A beautiful vintage long oriental runner rug in very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Good pile & fringes. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |























